zirdziņš

Stāsti bērniem

 

 

Kurš to teica?

  

 „Ko jūs lūgsit Manā Vārdā, to Es darīšu.” (Jņ. 14:14)

„Un šī paļāvība mums ir uz Viņu, ka Viņš klausa mūs, ja ko lūdzam pēc Viņa prāta. Ja zinām, ka Viņš mūs klausa, ko vien lūdzam, tad zinām, ka saņemam to, ko esam no Viņa lūguši.” (1.Jņ. 5:14-15)

       

„Es

 lūdzu, lai man būtu zirgs un kovboja zābaki. Jēzus vārdā. Āmen.” lūdza Maikls un iekāpa gultā, „Es ceru, ka Jēzus jau rīt atbildēs uz manu lūgšanu.”

Mamma pašūpoja galvu. „Piedod, Maikl, bet es baidos, ka Viņš to nedarīs,” teica mamma, „Mums nemaz nav vietas, kur turēt zirgu.”

„Es varētu lūgt arī stalli,” teica Maikls, apsēdies gultā sēdus.

Mamma pasmaidīja un maigi iegrūda Maiklu atpakaļ guļvietā. „Dažreiz Dievs uz lūgšanu atbild, sakot ‘nē’,” viņa atgādināja.

Nākošā vakarā mamma lūdza Maiklu pateikt viņa brālim Džefam, ka laiks ēst vakariņas. Maikls atrada Džefu spēlējot basketbolu ar kaimiņzēnu. „Džef, nāc vakariņās!” sauca Maikls.

„Kurš to teica?” Džefs gribēja zināt.

„Es,” teica Maikls, „vai tu dzirdi mani?” Džefs iesvieda bumbu grozā un neievēroja savu jaunāko brāli. Maikls sauca skaļāk: „Džef, mamma teica nākt tūlīt pat!”

Džefs piespēlēja bumbu draugam. „Uz redzi, Eib!” viņš teica, „man jāiet.”

Pēc vakariņām Maikls apbēdināts teica: „Es domāju, ka Dievs atbildēs uz manu lūgšanu nekavējoties. Es lūdzu zirgu un es lūdzu Jēzus vārdā – tieši kā Svētdienas skolā mācītajā rakstvietā teikts, ka tā mums jālūdz.”

Mamma pašūpoja galvu. „Jēzus vārdā – tā nav maģiska frāze, lai iegūtu visu, ko tik vēlies, Maikl,” viņa teica, „kā es jau agrāk teicu, dažreiz Viņa atbilde ir ‘nē’.”

Tētis māja ar galvu un teica: „Kad mamma lika tev pasaukt Džefu, viņa deva tev savu autoritāti. Džefs paklausīja, jo tu nodevi ziņu mammas vārdā. Kad tu lūdz kaut ko Jēzus vārdā, tas nozīmē, ka tu lūdz to, ko Viņš gribētu. Tu nevari lūgt visu, ko tik gribi un arī saņemt to. Visam, ko tu lūdz, ir jāpiemērojas Viņa iecerēm tavā labā.”

„Bet kāpēc Viņš nevēlas man dot zirgu?” skumji jautāja Maikls.

„Iespējams, ka Viņš dos – mums tikai pacietīgi jāgaida,” teica tētis. Viņš pasniedza Maiklam paku. „Varbūt Viņš zina, ka no tevis lūgtā tikai daļa pašlaik nāktu tev par labu – jauni kovboju zābaki.” Visi smaidīja, kad Maikls atvēra paku un iegavilējās.

 

Lūdz Jēzus vārdā!

 

Kā ir ar tevi?

Vai tu lūdz kaut ko Jēzus vārdā?

Jā, Jēzus ir devis saviem bērniem autoritāti lūgt Viņa vārdā, bet tas nenozīmē tikai šīs frāzes atkārtošanu. Šo privilēģiju tev vajag izmantot uzmanīgi. Kad tu lūdz Jēzus vārdā, domā par to, ko tu lūdz. Vai tas ir tas, ko Jēzus vēlētos? Uzticies Viņam, jo Viņš darīs tā, kā būs vislabāk.

Avots: