Sprediķi || Bībeles stunda || Psalmi || Esejas || || Reģ./piesl. ||Kristus miera draudze Lūgšana ... Dažādi
ELBL manifests

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/kmd-ftp/inform.php:156) in /home/kmd-ftp/Tumeskoris/cutenews/captcha/php-captcha.inc.php on line 46

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/kmd-ftp/inform.php:156) in /home/kmd-ftp/Tumeskoris/cutenews/captcha/php-captcha.inc.php on line 46

Esejas

Komentāri: 0
Kapu svētkos 2012

Marka evaņģēlijs 8:34b-35

„Kas man grib nākt pakaļ, tas lai aizliedz pats sevi, lai ņem savu krustu un lai staigā man pakaļ. Jo, kas savu dzīvību grib glābt, tas to zaudēs; un, kas savu dzīvību zaudē manis un evaņģēlija dēļ, tas to izglābs”.

Ir atkal skaista vasaras diena. Esam sanākuši, kā katru gadu, lai atcerētos savus tuvākos, kas atdusas šeit (      ) kapos. Atcerēsimies savu sievu, vīru, māmuliņu, tēti, vecmāmiņu, vectētiņu, iespējams pat - savu bērnu. Katram no mums ir savas pārdomas, savas atmiņas par savu mīļo cilvēku, kurš vairs nestaigā šajā saulē, neelpo šo dzidro gaisu, neskatās šajās piebriedušajās druvās. Vai redzi šo cilvēku laimīgu, priecīgu? Vai dzirdi viņa balsi? Vai sajūti viņa rokas pieskārienu? --- Šīs atmiņas ir īstas, tās nezudīs, kamēr mēs ikviens dzīvosim, tās mūs mierinās, uzmundrinās, kad mums klāsies grūti. Tās var sniegt mums vēl kaut ko, kas sniedzas pāri ikdienas pieredzei, jūtām. Tas ir mūžības pieskāriens. Kā tas mūs uzrunā? Vai tas vēsta mums kaut ko par mūžību, par to, kas ir aiz nāves sliekšņa?

Bībelē ir šādi vārdi: „Kas man grib nākt pakaļ, tas lai aizliedz pats sevi, lai ņem savu krustu un lai staigā man pakaļ. Jo, kas savu dzīvību grib glābt, tas to zaudēs; un, kas savu dzīvību zaudē manis un evaņģēlija dēļ, tas to izglābs”.

Šos vārdus saka Jēzus Kristus, kas ir Dieva Dēls, kas ir miris mūsu dēļ pie krusta. Ko šie vārdi saka par mūžību?

Šeit Jēzus aicina mūs sekot Viņam. Viņam, kas ir patiess Dievs un patiess cilvēks. Viņš rāda priekšzīmi dzīves gājumam. Bet kas ir tas, ko Jēzus izdarīja, lai Viņam sekotu? Tā ir dzīve. Dzīve mīlestībā, tādā mīlestībā, kurai nav robežu. Ja par robežu domājam nāvi, tad īstenībā pat nāve nav robeža, jo zinām – Jēzus uzveica nāvi mirdams un augšāmceļoties trešajā dienā. Šī uzvara tiek dota mums, kas ticam Viņam un tā arī mūs vairs nāve nebaida. Viņš ir dzīvības valdnieks, kurš patiesi, ar visām tiesībām var mūs aicināt viņam sekot. Viņa aicinājums ir – mīlēt savu tuvāko īstā mīlestībā, kurai ceļā nevarētu stāties pat nāve.

Kā ir ar mums pašiem, vai mums vajadzīgs glābējs, kāds, kas mūs mīlētu tik ļoti – līdz pat nāvei? Izrādās, ka jā. Šajā Rakstu vietā Jēzus saka: „Kas savu dzīvību grib glābt, tas to zaudēs; un, kas savu dzīvību zaudē manis un evaņģēlija dēļ, tas to izglābs”. Mēs neesam savas dzīvības kungi. Mūsu dzīvības pieder Dievam. Bez Dieva esam pazuduši un tikai nāvei lemti. Ar saviem spēkiem nevaram no nāves ieiet dzīvībā. Tādēļ aicināsim Dzīvības kungu, lai Viņš glābj mūs ik dienas, jo nezinām, kad mūsu stunda nāks, kad Mūžības balss mūs aicinās. Būsim gatavi ik brīdi, lai, kad tas notiks, varētu ar mierīgu sirdi un priecīgi teikt: „Sveicināts, Jēzu, sveicināta, māmuliņ, tēti, vecmāmiņ, vectētiņ, dēls – prieks tevi atkal redzēt!”

Āmen.

Ievietots 31.07.2012

Komentāri
0 Komentāri
Vārds:
E-pasts: (neobligāti)
Ievadi: CuDVu
Smaidiņš: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying confused jee 185 186 187 188 189 190 191 192 

| Aizmirsti mani

Lasi sprediķus!

Šodienas lūgšana no M.Lutera

1. vēstule korintiešiem

Psalmi

Bībeles stunda
 ...Mācība
 ...Mācītājs
 ...Sadraudzības mācība

Kristīgie pasākumi
  Ziemassvētku zvaigzne

Stāsti bērniem:
  Kurš to teica?
  Seifs
  Kivi


Tumes koris,
koris "Vanema"

Fotogalerija Ziemassvētki Tumē 2008. gadā

Svētruna
1941. gada 14. jūnija Deportāciju piemiņas brīdī, iesvētot Piemiņas krusta zīmi Tumē

Svētruna
Karogs pār visiem karogiem
Tumē 2006. gada 1. septembrī

Foto
Kapu svētki Tumē
2006. gada 5. augustā

Foto
2006. gada Jāņi "Pilsētniekos"
Kopā ar Jelgavas Kristus draudzi

Fotogalerija Kristības Tumē
2006. gada Lieldienās

Fotogalerija Jeruzaleme 2006. gada ziemā
A.Dāboliņa foto un komentāri

Fotostāsts Fotoreportāža par Jeruzalemi Tumes kultūras namā

LELB identitātes mokas

Reformācija - lūzuma laiks pasaules vēsturē

Lūgsim kopā ar Luteru!

Krustvārdu mīklas:
  Soģi
  Mozus dzīves sākums
  Jordānas upes šķērsošana
  Jēzus pie krusta
  Jēzus dzīvs!


 ...Jautājumi un atbildes ¬
Par Mat.7:1

Netrūkst situāciju, kad Svētie Raksti mūs aicina tiesāt - ne ar savu prātu, bet lietojot Dieva vārdu, kas vēršas pret atklātu, bezkaunīgu grēku vai pret agresīviem maldu mācītājiem.
Draudzes adrese: Tumes kultūras nams
Jautā, sūti ierosinājumus un atsauksmes par mājas lapu:

e-pasts

tel. 31 93312
29342329
Webmaster
Oskars Laugalis