Sprediķi || Bībeles stunda || Psalmi || Esejas || || Reģ./piesl. ||Kristus miera draudze Lūgšana ... Dažādi
ELBL manifests

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/kmd-ftp/inform.php:156) in /home/kmd-ftp/Tumeskoris/cutenews/captcha/php-captcha.inc.php on line 46

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/kmd-ftp/inform.php:156) in /home/kmd-ftp/Tumeskoris/cutenews/captcha/php-captcha.inc.php on line 46

Bībeles stunda

Komentāri: 0
jaba grmata (8. nodaa)

8. nodaa

 

Sav pirmaj run Bildads pievienojas lifasam, ka Dievs tagad atmaks jabam par kdu grku, kur vi ir vainojams. Bildads ar tic, ka Dievs viam pards lastbu, ja vi nolos. Tomr Bildads savu apsdzbu balsta nedaudz citdkos argumentos nek lifass, kas uzsvra personisko pieredzi un vrojumus, 4, 8. 12-21. Toties Bildads cit daudz uzticamku avotu: iepriekjo paaudu pieredzi, kas ir veidojusies daudzu gadu garum. Citiem vrdiem: vi balsts tradcij, 8, 8-10.

 

8, 1-7

Bildada vrdi stipri kontrast ar lifasu, kura vrdi bija vairk diplomtiski. Bildads ir nepacietgs un oti intensvs, vi run no objektvm un analtiskm pozcijm, no via dve morlists un iekji nelabvlgs, cietsirdgs cilvks. Par to liecina Bildada cietsirdg norde uz jaba brnu nvi, 4. p. : vii sama, ko bija pelnjui. Vi vsi un bez emocijm prstv o atmaksas dogmu”. Via drauga teoloisk teorija” iet viam svargka par jabu un via likteni.

 

8, 8-10

Bildads ttad atsauces uz vsturi un tradcijas autoritti. Via pozcija ir, ka viss jaunais reiz jau ir noticis un tpc var bt patiess, un kas nav noticis (kas ir pilngi jauns), tas nav patiess. Tau tradcijas aizstvjiem ir jatceras, ka daudzm herzm (maldiem) ir oti ilgas tradcijas slava.

 

8, 11-19

 

ajos pantos Bildads ilustr jaba bezdievbu. s metaforas par dens augiem atsedz Bildada uzskatus: jabs ir pametis Dievu, savas svtbas avotu (sal. 1, 1.8). Tpc tagad Bildads iesaka ar saviem draugiem: nepamest, neaizmirst viu. Analoija ar zirnekli un via tklu, 14-15.p. ietver domu, ka jabs bija noncis atkarb no savas mantas un mekljis drobu taj vairk nek Diev. Metafora par augu saldzina jabu ar krmu, kas izrauts no savas vietas un cenas ielaist savas saknes citur, bet tas viam tiek liegts.

 

8, 20-22

Te tiek atgdints, ka svtba no Dieva vl var atgriezties, ja jabs nolos savu darbbu. Bildada nostja, ka Dievs neatgrds sirdsskaidro, 20a, padara viu par ldzgu tiem, kas apspaudja Jzu ar ldzgu loiku: Vi tau uzticjs Dievam, lai tas Viu tagad izglbj (sal. 27, 43). jabam ir sava Golgta, kaut ar nesaldzinma ar Jzus Golgtu, un katram cilvkam tda ir savas cieanas un katastrofas. Tau, zinot Jzus Golgtas ststu un ka Viu Dievs pameta, lai Vi ciestu par mums, ms varam gt mierinjumu ar savs grtbs.

 

Pat ja Bildada metode - k izskaidrot jaba cieanas, nebija tik augstu erta k lifasam, pat vi nespja mierint viu un kaut k izskaidrot notikuo jabam. Cilvki, kuriem ir tdas smagas problmas, nespj gt mierinjumu no tdiem bildadiem” rigoroziem moraliztjiem un atmaksas teorijas prstrdtjiem un tradciju piesaucjiem. Lai ms vartu korekti interprett notiekoo un nevis nodarboties ar demagoiju, mums alla ir jbt atvrtiem jauniem pagriezieniem un jaunm situcijm. Bildada runa mca, ka nevajag interprett cilvka dabu vispr un kdam nav jbt labam dvseu kopjam. Vi gan dzirdja jaba vrdus, tau negribja tos saprast un uztvert ar ar ldzjtbu.

Ievietots 23.11.2008

Komentāri
0 Komentāri
Vārds:
E-pasts: (neobligāti)
Ievadi: xP5u6
Smaidiņš: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying confused jee 185 186 187 188 189 190 191 192 

| Aizmirsti mani

Lasi sprediķus!

Šodienas lūgšana no M.Lutera

1. vēstule korintiešiem

Psalmi

Bībeles stunda
 ...Mācība
 ...Mācītājs
 ...Sadraudzības mācība

Kristīgie pasākumi
  Ziemassvētku zvaigzne

Stāsti bērniem:
  Kurš to teica?
  Seifs
  Kivi


Tumes koris,
koris "Vanema"

Fotogalerija Ziemassvētki Tumē 2008. gadā

Svētruna
1941. gada 14. jūnija Deportāciju piemiņas brīdī, iesvētot Piemiņas krusta zīmi Tumē

Svētruna
Karogs pār visiem karogiem
Tumē 2006. gada 1. septembrī

Foto
Kapu svētki Tumē
2006. gada 5. augustā

Foto
2006. gada Jāņi "Pilsētniekos"
Kopā ar Jelgavas Kristus draudzi

Fotogalerija Kristības Tumē
2006. gada Lieldienās

Fotogalerija Jeruzaleme 2006. gada ziemā
A.Dāboliņa foto un komentāri

Fotostāsts Fotoreportāža par Jeruzalemi Tumes kultūras namā

LELB identitātes mokas

Reformācija - lūzuma laiks pasaules vēsturē

Lūgsim kopā ar Luteru!

Krustvārdu mīklas:
  Soģi
  Mozus dzīves sākums
  Jordānas upes šķērsošana
  Jēzus pie krusta
  Jēzus dzīvs!


 ...Jautājumi un atbildes ¬
Par Mat.7:1

Netrūkst situāciju, kad Svētie Raksti mūs aicina tiesāt - ne ar savu prātu, bet lietojot Dieva vārdu, kas vēršas pret atklātu, bezkaunīgu grēku vai pret agresīviem maldu mācītājiem.
Draudzes adrese: Tumes kultūras nams
Jautā, sūti ierosinājumus un atsauksmes par mājas lapu:

e-pasts

tel. 31 93312
29342329
Webmaster
Oskars Laugalis